"Biodiverzitás a Bakonyban" - a Pintér-hegy természeti értékei

A III. Béla Gimnázium, Művészeti Szakgimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola "Biodiverzitás a Bakonyban" elnevezésű projektje a 2021/22-es tanév folyamán valósult meg intézményünk, az MTM Bakonyi Természettudományi Múzeuma és a múzeum baráti köre közreműködésével.
Ez idő alatt múzeumunk szakemberei biztosították a botanikai és zoológiai programokat, témavezetőként kísérték, szakmai támogatással segítették a tanulókat az ismeretszerzésben és rendszerezésben.
A program során a tanulók a Zirc határában fekvő, 486 méter magas Pintér-hegy természeti értékein keresztül ismerkedtek meg a biodiverzitás, a biológiai sokféleség fogalmával, annak jelentőségével.
A kiállítás a projektben részt vevő tanulók kutatási tevékenységének és kreatív munkájának eredményeit mutatja be.