A Kárpát-medence késő-miocén (pannóniai) Pannon-tavának földtani és őslénytani vizsgálata

(Katona Lajos Tamás, Magyar Imre, Sztanó Orsolya, Csillag Gábor, Berta Tibor)

A Pannon-tó puhatestűinek gyűjtését és taxonómiai revízióját már 13 éve végzem a Dunántúli-középhegység területén. Közel 20 feltárást létesítettem, melyeknek feldolgozása és publikálása folyamatban van. Az elmúlt 5 év során revideáltam a Magyar Földtani és Geofizikai Intézet múzeumának pannóniai gyűjteményének erről a területéről származó puhatestű gyűjteményét és folyamatosan bővítem és taxonómiailag revideálom a MTM Bakonyi Természettudományi Múzeum geológiai gyűjteményének pannóniai gyűjteményét. 2014-ben több alkalommal látogattam meg a Bécsi Természettudományi Múzeum és a Horvát Természettudományi Múzeum őslénytárait, ahol volt szerencsém tanulmányozni és dokumentálni Fuchs Th., Papp A. és Brusina S. híres paleontológusok típusanyagait. A kutatás teljes egészében megegyezik a phd dolgozatom témájával, amit terveim szerint 2015-2016-ban szeretnék megvédeni és egy határozó könyvet elkészíteni.

Doba, szántóföldi feltárás (2008) (fotó: Katona Lajos)

Öcs, szántóföldi feltárás (2009) (fotó: Katona Lajos)

Doba, Congeria ungulacaprae-s preparátum (2010) (fotó: Katona Lajos)

Melanopsis tihanyensis változatok a Bakony-hegység területén (2014) (fotó: Katona Lajos)